В кінотеатрі Щорса ЗОЛОТО МАККЄННИ

Кинофильмы, актеры, кумиры

В кінотеатрі Щорса ЗОЛОТО МАККЄННИ

Сообщение delavar » 28 июл 2009, 20:04

1974 рік. Осінь.
Над древнім Коростенем парить стерв'ятник! Старий гриф-стерв'ятник. Заплившим від бельма оком він спостерігає з хмарної висоти блакитного неба за мурахами яки ворушаться там унизу серед кам'яних брил-будинків, серед зілля парків та посеред каньйону звивистої ріки Вуж!! Що там р о б л я т ь оті жалюгідні двоногі істоти, що у них в мізках? - думає гриф. "Знов,знов, золото вабить нас, знов знов золото як завжди надурить нас!!!"
І бачить стара птаха як юрба отих мурах скупчилася біля однієї з сірих брил, вишикувалася такою собі змією під ще теплим сонцем, ніби гріючись та глипаючи у небо. Так пустельні гадюки вичікують жертву в пісках якої-небудь Арізони!
І не розуміє гриф, що то люди, оті двоногі істоти, яких він побоюється і зневажає водночас, ведуться на якесь малозрозуміле йому, жителю захмар'я, дійство. Однією з частин отої уявної змії-черги до кам'яної будівлі кінотеатру Щорса був і я. З друзями прийшли на фільм із погрозливим підписом США під назвою "Золото Маккєнни".
Цей фільм відняв у мене мову. Я виповз із переповненої зали на кволих ногах і побрів додому з одним бажанням: взяти в руки томагавк та розтрощити тім'я якому-небудь ненависному вчителю математики чи пожбурити списа прямо в черево воєнруку. Мені потрібно було зняти скальп прямо зразу тут біля кінотеатру, щоб вилізти з ним на дерево і гикаючи як останній з могікан потрясати ним та розбризкувати червоною ще теплою кров'ю..........А потім мона було зловити юну скво блідочолих братів та повести її туди, до скель, щоб втішити ненаситну молодецьку хіть.......
Як я тоді мріяв, як бажав пригод на берегах Онтаріо, ВОЛАВ про те щоб скакати на мустангу (або на тачанці), нападати на басмачів, та відстрілюватися з комісаром Романом! :lol:
Фільм "Золото Маккєнни" поєднав у собі все: пригоди, індіанців, гарну білявку, легку еротику, мальовничі краєвиди Дикого Заходу........ Актори Грегорі Пек і Омар Шариф та індіанець Хачіта враз переплюнули хирлявого Віннєту(П'єр Бріс) та досить кремезного Чингачгука-Текумзе-Оцеолу (Гойко Мітич). Маккєнна був справжній джентельмен, наші ідеологи точно б прийняли його до лав Компартії, щоб боровся проти скривджених. Колорадо видався підленьким бандитом, проте іноді й порядним. Вразила сцена мордобою десь на вершині скель. Це вам не якогось Термінатора товкти. :D Білявка, подруга Маккєнни була стрункою, тендітною, шкода що так і не роздяглася жодного разу. Купалася в озері цнотливо. Ось вам приклад скромної вихованої комсомолки. Правда дуже вже хотіла золота.
Вродлива була й індіанка апачів. Чорнява мовчазна й гнучка, вона примусила нас, юних піонерів, чи вже членів ВЛКСМ вспітніти та засопіти, коли на весь екран ГОЛЯКА шубовснула у каламутну воду арізонського озера і потім ще кілька хвилин там ГОЛЯКА Ж і пірнала, намагаючись втопити дєвушку мальчиша Кібальчиша, тобто Маккєнни....... Не втопила. А сама потім зірвалася у прірву. Шкода, таке тіло! :)
Апачі були прекрасні. Своєю дикістю, злобою, жорстокістю. Поклали у фільмі чимало наших одноплемінників. Я маю на увазі колег по білій расі.
В кінці фільму сталася невиданна катастрофа. Гори заворушилися, скели затряслися, почався справжній рок-н-рол! І каньйон щез! А разом з ним і золоті стіни, золоті піски, золоте озеро і гора золота, просто таки Говерла золота!
"Знов,знов, золото вабить нас, знов знов золото як завжди надурить нас!!!"
Так співав Валерій Ободзінський у тому неповторному вестерні. Так співали й ми, йдучи після сеансу у свої сірі соціалістичні будні.
:cry:

І до сьогодні я з дитячим трепетом переглядаю зворушливу історію про золото апачів, про вірність, любов, про все те у що ми вірили і що називається дитинством, юністю і молодістю............

P.S.
Здоровезні черги і виконання усіх прокатних планів було забезпечено цим бойовиком. Місяць прокату гарантував виконання плану за рік! Ось вам воістину правда про те як треба було працювати героям та ударникам режисерської, сценарної, акторської ниви. Щоб звеселяти совєцькій народ і піднімати до світлої капіталістичної мети!
Згадав я про це до 35-річчя виходу мегахіта "Золото Маккєнни" на простори ат Маскви да самих да акраїн............ :lol:
Хау, я все сказав!

А хто ще пригадає ті буремні дні? Фільм, перегляд якого коштував 50 коп........ 8-)
Щасти вам, реб'ята!
delavar
Старожил
Старожил

Вернуться в Кино